Reversā osmoze ir ūdens attīrīšanas veids, kura pamatā tiek izmantota puscaurlaidīga membrāna, kuras mērķis ir attīrīt ūdeni molekulārā līmenī. Ūdens filtrēšanas procesā dzeramais ūdens tiek attīrīts no mehāniskiem piemaisījumiem – smiltis, dzelzs, sāļi, bioloģiskām vielām – vīrusiem un baktērijām, kā arī dažādiem ķīmiskiem elementiem kuri izšķīduši ūdenī.
Filtrēšanas elementa poras ir caurlaidīgas nelielām ūdens molekulām, bet ne visu veidu ūdens piemaisījumiem, lai kompensētu dabīgās osmozes procesu, reversās osmozes iekārtās tiek nodalītas divas kameras kuru starpā ir puscaurlaidīga membrāna, neattīrītais ūdens ar sūkņa palīdzību, zem paaugstināta spiediena tiek filtrēts caur membrānu ar poru izmēru 0.001 mikrometrs, kurš nodrošina caurlaidību tikai H2O (ūdens) molekulām, visu veidu piemaisījumu molekulas dabā ir lielāka izmēra un netiek cauri filtrēšanas elementa membrānas porām. Filtrēšanas procesa rezultātā, neattīrītā ūdens kamerā ūdens piesārņojuma koncentrācija paaugstinās, kad piesārņojuma koncentrācija sasniedz ūdens attīrīšanai nepiemērotu līmeni, ūdens ar augstu piesārņojuma saturu kamerā tiek aizvietots ar ūdeni no pieejamā ūdens avota, tādejādi nodrošinot membrānas automātisku attīrīšanu un nepārtrauktu attīrīta ūdens ģenerācijas procesu.
Reversās osmozes filtrēšanas process nodrošina ūdens attīrīšanu no 95-97% visu veidu tehnogēniskiem piemaisījumiem, norādītā attīrīšanas spēja ir teorētiski minimāla, realitātē, mūsu piedāvāto iekārtu ūdens attīrīšanas spēja sasniedz augstākus ūdens attīrīšanas spējas radījumus.